Dnia 26 marca 2011 roku wzięliśmy udział w pierwszej części tegorocznego egzaminy, a mianowicie w teście sprawnościowo-siłowym w Goczałkowicach. Miał on na celu sprawdzić naszą wytrzymałość nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. W tym momencie czytelnik może zastanawiać się- skoro wytrzymałość to dlaczego psychiczną? Otóż wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, iż prawdziwy adept sztuk walki powinien znać swoją duszę i umysł, kontrolować psychikę wraz z całym ciałem. Tylko w ten sposób możemy pokonywać każdą kolejną belkę drabiny prowadzącej ku górze… ku naszemu indywidualnemu celowi.W trakcie testu uczestniczyliśmy w 5 stacjach z czego podczas jednej z nich grupa Mistrzów zapoznała nas z własnymi, indywidualnymi kombinacjami technik.Podczas owej sesji szkoleniowej poznaliśmy masę nowych ćwiczeń jak i technik. Muszę przyznać, że Mistrzowie niesamowicie precyzyjnie ułożyli nam stacje, dzięki którym naprawdę mogliśmy bezustannie czuć przyspieszone bicie serca : )
Po sesji wszyscy wyszliśmy bogatsi o nowe doświadczenie oraz zadowoleni, ponieważ statystyka zdawalności tego dnia wyniosła 100%.

W dniu 16 kwietnia 2011 miał miejsce egzamin na stopnie uczniowskie i mistrzowskie Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Odbył się on o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Egzamin składał się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej.

Na początku zostaliśmy podzieleni na grupy. Mianowicie w pierwszej grupie znaleźli się adepci zdający na stopnie uczniowskie do 1 kyu, a w drugiej- zdający na stopnie mistrzowskie. Pierwsza grupa udała się na część teoretyczną, natomiast grupa druga została egzaminowana z praktyki. Po około 2-3 godzinach nastąpiła zmiana. Pierwsza grupa udała się na praktykę, a druga na teorię.

Obie części egzaminu odbywają się pod zamkniętymi drzwiami. To tajemnica, którą odkrywają tylko wybrani, Ci którzy nie boją się wierzyć i ciągle brnąć do przodu. Mogę tylko powiedzieć, iż każdy egzamin jest wyjątkowym doświadczeniem, stanąć oko w oko ze stresem, zmęczeniem, bólem i podwyższoną adrenaliną. Cała wyjątkowość tego wydarzenia tkwi w nauce, którą z niego czerpiemy.

Na koniec pragnę podkreślić tylko, iż egzamin zdaliśmy wszyscy : )

Teraz pozostaje nam tylko stopniowo stawać się dojrzalszymi wojownikami i mądrzejszymi ludźmi.

„Prawdziwym celem artysty winno być ukazanie dzieła, a ukrycie twórcy.”

Agnieszka Wojtoń (2 kyu)

Tegoroczny egzamin był dla naszych sekcji bardzo ważny, gdyż zaowocował zdobyciem Mistrzowskiego stopnia 1 DAN. Gratulujemy Ci Pitas i dziewczynom oczywiście też!!!

Instruktorzy PASW Rymanów Zdrój