W dniu 26 marca 2011 r.  na hali sportowej w Goczałkowicach odbyło się ostatnie w tym sezonie seminarium szkoleniowe PASW. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć reprezentacji z naszych sekcji. Seminarium  miało być testem, sprawności i koordynacji  dla osób podchodzących w tym roku do egzaminów na wyższe stopnie uczniowskie oraz stopnie mistrzowskie. Miało być i  rzeczywiście było! Mówiąc kolokwialnie: „dostaliśmy niesamowity wycisk”. Na pewno  niejeden uczestnik czuł zakwasy w mięśniach jeszcze kilka dni później.

Całe seminarium składało się z czterech stacji. Stacja pierwsza prowadzona przez Rafała Bema (4 dan) i Bartłomieja Berezę (2 Dan) to sprawdzian koordynacji ruchowej i sposobu poruszania się w gardzie a także wytrzymałości w zadawaniu ciosów. Stacja druga to spotkanie z Terminatorem (Robert Trybulski, 7 Dan). Ta część była innowacyjna i dowiodła, że w treningu siłowym adeptów sztuk walki wykorzystać można nawet przyrządy fitness (np. piłkę gimnastyczną).  Prowadzący nie miał litości, nawet z najbardziej opornych wycisnął siódme poty! Kolejna stacja to trening gibkości i sprężystości. Trener  Mariusz Bardowa (6 dan) pokazał jak rozluźnić ciało oraz w jaki sposób wykonywać techniki przyrodopodobne. Na koniec dopadł nas w swoje ręce Zbigniew Syc (10 dan). Zafundował nam ciekawy i bardzo zróżnicowany tor przeszkód: liny i uderzania nożne i ręczne, pady, serie ciosów i kopnięć na ławeczce, ciężary itp. Jeśli ktoś dotarł do tej stacji z jakimkolwiek zapasem sił to na pewno wszystkie stracił na torach przeszkód.

Na sam koniec każdy z mistrzów PASW prowadzący zajęcia zaprezentował swoje umiejętności w krótkim pokazie.

Wydawać by się mogło, że na sesjach szkoleniowych PASW było już wszystko i niczym nowym instruktorzy nie są w stanie zaskoczyć. A jednak … ta sesja była zupełnie inna, niezwykła i oryginalna, na pewno na długo zapadnie w pamięć uczestników. Oby takich ciekawostek i innowacji było w PASW więcej … bo przecież im więcej potu, bólu i zaskoczenia tym więcej satysfakcji.

Ela Zięba

Więcej zdjęć z marcowej sesji na stronie http://www.bartekwyrobek.pl/blog/pszczynka-akademia-sztuk-walki-sesja-treningowa/ oraz w naszej GALERII