Życie dla człowieka to czas niepewności, decyzji, szczęścia i przykrości. To czas kiedy każdy z nas szuka swojej drogi, poznaje siebie i świat, który go otacza. Każdy z nas w swoim bytowaniu dochodzi do takiego momentu kiedy zadaje sobie pytania, typu: „kim jestem?”, „do czego dążę?”, „co wniosę swoim życiem w historię tego świata?” . Bóg oferuje nam Życie w zamian za miłość i poszanowanie dla niego… Stawia na naszej drodze przystanki, na których spotykamy nowych ludzi, poznajemy inne okolice niż dotychczas… Po czym udajemy się dalej aby poznawać siebie, szukać swojego celu.

Nasza droga kończy się na ostatnim przystanku… Tam czujemy się bezpieczni, kochani, wartościowi… spełnieni dzięki tym wszystkim górom i kotlinom – drodze prostej i krętej, która nauczyła nas mądrości będącej dla nas wektorem naszej egzystencji.

Mój autobus przejechał  dotychczas bardzo krótką drogę, ale była to droga pełna wielu przystanków- zarówno tych dobrych jak i złych. Około 5 lat temu zatrzymałam się na jednym z nich…

„Gdy człowiek podejmuje już decyzję, to trochę jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawet nie śniło, w chwili gdy ją podejmował.”

Paulo Coelho „Alchemik”

Ludzie to istoty bardzo ciekawskie potrzebujące nowych doświadczeń, świeżego powiewu wiatru. Każdy z nas poszukuje własnego przystanku, w którym odnajdzie swoją duszę, odpręży umysł, zapomni o tym co działo się w ciągu najbliższych dni. Stąd ciągle próbujemy czegoś nowego… poszukujemy pasji, przyjaciół. Mogę stwierdzić z czystym sercem, że Bóg zawsze wie co robi i to co jest najpiękniejsze nie jest dostrzegalne ludzkim wzrokiem. To co ma stać się nasza przyszłością z reguły nie jest przez nas planowane. Życie samo wybiera dla nas odpowiedni tor… samo zatrzymuje się na stosownym przystanku. To nie my decydujemy o wyjątkowości naszej historii.

Takim przystankiem dla wielu ludzi jest Pszczyńska Akademia Sztuk Walki… jest ona sposobem na życie. Sztuki walki to cząstka naszego serca, którą oddajemy im bez zastanowienia. To pasja, która jest dla nas, a my dla niej. To my dojrzewamy dzięki niej, a ona dzięki nam.

Pszczyńska Sztuka Walki oferuje nam rozwój w każdym zakresie. Rozwijamy się pod kątem intelektualnym i cielesnym. Jesteśmy bardzo wszechstronni, gdyż nasza Akademia opiera się na innych sztukach walki, tj.: Aikido, Judo, Systema, Karate, Takewoondo, Kung-fu, Combat, Capoeira i wiele innych. Głównym założeniem tej sztuki walki to możliwość dobierania sobie stylu do własnych potrzeb, fizycznych możliwości oraz zamiłowań. Tak więc każdy wojownik może znaleźć tutaj cos dla siebie 🙂

Całe życie opiera się na wyborach, moim było ćwiczenie pod okiem Mistrza Bogdana Rajchla( 2 dan). Pomimo wszelkich przeciwności dołączyłam do grupy i teraz wiem, że to była najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek podjęłam. Ten przystanek obrócił moje życie do góry nogami, pozwolił cieszyć się nim pomimo wielu ciężkich sytuacji. Pszczyńska Akademia Sztuk Walki obdarzyła mnie Wyjątkowymi Ludźmi oraz wiedzą, która może kiedyś uratować mi życie. Ponadto należy pamiętać, iż sztuki walki rozwijały się w klasztorach, a co za tym idzie (tak jak wcześniej wspomniałam) rozwojowi fizycznemu towarzyszył rozwój duchowy. Każdy prawdziwy wojownik powinien stosować się do kodeksu moralnego, znać etykę czynu i umysłu, którym stara się za wszelka cenę przyporządkować. Poprzez sztuki walki, jaką jest również Pszczyńska, ludzie uczą się szanować i cenić drugiego człowieka. Potrafią zauważyć naukę, która płynie od każdego z nas, bowiem wszyscy zostaliśmy stworzeni na kształt Boga i zostaliśmy obdarzeni talentami, które sami musimy odkrywać…

„To dusza czyni ludzi bogatymi.”

Seneka

Ćwiczenie Pszczyńskiej Sztuki Walki to cudowny sposób na spędzenie wolnego czasu, zapewnienia sobie bezpieczeństwa, na odreagowanie i kształtowanie własnej osobowości. Wielu ludzi z tego rezygnuje… mnóstwo do nas dołącza. Razem tworzymy niepokonaną elitę, która pokochała swoje życie, dzięki Ludziom, Pasji, dzięki nieśmiałej decyzji, która z czasem przeobraziła się w nałóg. Decyzji, która na zawsze odmieniła nasze Życie !!

Każdemu z Was życzę doświadczenia tego, o czym myśląc dziękujecie Bogu.

Dziękujecie za przystanek, na który kupiliście bilet w jedną stronę…

Agnieszka Wojtoń (3 kyu)