W październiku 1997 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej odbyły się pierwsze zajęcia pszczyńskiej sztuki walki, prowadzone przez instruktora Pawła Śliwkę. Mimo, iż minęło ponad 20 lat, Paweł zajęcia prowadzi nadal. Z tej okazji wychowankowie Mistrza Pawła zorganizowali oficjalne obchody tej okrągłej rocznicy. Program całodziennego jubileuszu rozpoczynała Msza Święta, którą poprowadził kapelan Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki ks. Stanisław Jaromin. Współtowarzyszył mu tak bliski naszym sercom przyjaciel śp. Mistrza Józefa – Ojciec Ludwik Kordoń. To właśnie on po Mszy Świętej wygłosił katechezę „Któż jak Bóg”. W tym miejscu bardzo dziękujemy księdzu Proboszczowi Parafii Rymanów Zdrój za umożliwienie obchodów jubileuszu w tamtejszej Świątyni, a także Holy Voices i Panu Wojciechowi Farbańcowi za piękną oprawę muzyczną. Umocnieni słowami Księdza Stanisława i Ojca Ludwika udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie obok naszych sekcyjnych instruktorów różnorakie techniki zaprezentowali zaproszeni goście – Mistrzowie Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki: Jacek Warchał, Ewald Przewoźnik, Aleksander Brudny, Jan Brudny, Krzysztof Drożniak i Bernard Górny. Bardzo miłą niespodzianką i prezentem zarazem od przybyłych instruktorów było przyznanie założycielowi naszej rymanowskiej sekcji wysokiego stopnia mistrzowskiego 6 DAN. Paweł i jego wychowankowie otrzymali również gratulacje i statuetkę od Pana Burmistrza Gminy Rymanów Wojciecha Farbańca, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie okazywane nie tylko w tym dniu, ale przez cały okres naszej współpracy. Równie gorące podziękowania należą się Dyrekcji ZSP w Posadzie Górnej, zarówno za udostępnienie sali, jak i za okazane wsparcie i otwartość na ponowne nawiązanie współpracy w najbliższych miesiącach.

Na koniec wszyscy zgromadzeni na sali mieli okazję skosztować tortu i zobaczyć łzy wzruszenia naszego Przyjaciela i Trenera Pawła, który otrzymał od nas kilka upominków. Podziękowania należą się także małżonce Pawła – Kasi, gdyby nie jej wyrozumiałość, cierpliwość i wsparcie ten jubileusz nigdy by się nie odbył. Kasiu prosimy, nadal bądź tym cichym aniołem naszej sekcji   Na koniec dziękujemy za obecność Panu Dariuszowi Królickiemu z gazety Nasz Rymanów oraz wszystkim bliskim osobom, które pojawiły się na tej imprezie i chciały z nami dzielić ten wspaniały czas. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości Paweł, jego wychowankowie oraz zaproszeni goście wybrali się na wspólny obiad. Te kilka godzin spędzonych razem chyba wszystkich utwierdziło w tym, iż śp. Mistrz Józef stworzył coś naprawdę wyjątkowego i otaczał się wspaniałymi ludźmi. Drodzy Goście dziękujemy, że zechcieliście z nami przeżyć obchody 20 lat naszej sekcyjnej przygody z Pszczyńską Sztuką Walki – po raz kolejny staliście się naszą inspiracją  oby na kolejne 20 lat  
A oto jak te wydarzenia widzi ktoś, kto nie mógł uczestniczyć w ich przygotowaniu, gdyż była to dla niego niespodzianka, nasz Przyjaciel i Instruktor Mistrz PASW Paweł Śliwka:

„Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień.” Myślę a nawet jestem pewny, że dzień 28 października 2017 roku pozostanie na zawsze w mojej pamięci. Tego co w tym dniu wydarzyło się w Rymanowie Zdroju nie da się opisać czy opowiedzieć to trzeba było przeżyć i poczuć na własnej skórze! PRZYJACIELE z sekcji w tajemnicy przede mną zorganizowali wspaniałe święto z okazji 20 – lecia działalności Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki na terenie Rymanowa. Na uroczystości pojawiło się tylu wspaniałych gości z Pszczyny m.in. Jan Brudny, Alek Brudny z żoną Wiesią, Jacek Warchał, „Misiu”, Krzysiek Drożniak oraz Bernard Górny. Świętowanie rozpoczęła Msza Św. prowadzona przez kapelana PASW ks. Stanisława Jaromira, uczestniczył w niej także wieloletni instruktor PASW O. Ludwik, który wygłosił wspaniałą katechezę na temat Pszczyńskiej Akademii. Po zakończonej mszy udaliśmy się na salę gimnastyczną w Posadzie Górnej, gdzie dokładnie 20 lat temu rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Wspólny trening z zaproszonymi gośćmi to naprawdę była wielka frajda, niektóre osoby pewnie do dziś czują jeszcze techniki pokazywane przez gości.
Kolejny etap to wspólny obiad i czas na rozmowy w mniejszych lub większych grupkach. Miło było powspominać stare czasy, obejrzeć archiwalne filmiki z Pszczyny no i oczywiście specjalnie przygotowany filmik z okazji 20 lecia sekcji, który wycisnął mi łzy – dobrze że było ciemno hehe. Dużo by można było jeszcze pisać o tym wszystkim co wydarzyło się w tym dniu ale słowa nie oddadzą tego wszystkiego co wtedy czułem i czuję do dziś. Wszystkim obecnym i byłym członkom PASW Rymanów Zdrój, którzy zaangażowani byli w przygotowanie tego święta bardzo serdecznie DZIĘKUJE. Na zakończenie chciałbym przetoczyć kilka słów Mistrza Józefa, które zawsze mi towarzyszą: 
„Siła Akademii to TY, to JA, to drugi człowiek” – bez Was nie byłoby tego 20 – lecia, dziękuje za Waszą obecność na sali i nie tylko. 
„Przyjaźń to największa wartość jaką można zdobyć w życiu oprócz miłości. Uważam, że mi się to udało i że jest to moim największym sukcesem, że mam tylu przyjaciół”. 
I tak już na zakończenie „Przyjaciele to ciche anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapomniały jak latać”. Dziękuje za wspaniałe przeżycia – dla takich chwil warto żyć.