PASW Posada Górna

Sekcja Posada Górna, początkowo jako sekcja Królik Polski

– treningi prowadzi Monika Wolska (1DAN)

wtorki i czwartki

godz. 16.15-17.15 grupa dzieci

godz. 17.15-18.45 grupa młodzieży i dorosłych

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej

 

 

W październiku 2008 roku w Zespole Szkół Publicznych w Króliku Polskim powstała jedna z kolejnych sekcji Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Zapisy odbyły się po pokazie zorganizowanym przez Instruktorów Sekcji z Iwonicza i Rymanowa. Na pierwsze zajęcia pod okiem Moniki Wolskiej (1DAN) zgłosiło się bardzo dużo młodych ludzi. Oczywiście wraz z biegiem czasu zapał niektórych z nich gasł, jednak znalazła się grupka młodych ludzi, dla których sztuki walki stały się pasją. 

            W związku z sytuacją rodzinną ówczesnej instruktorki, we wrześniu 2009 roku prowadzenie zajęć przejął Mistrz Paweł Śliwka. To on przez rok prowadził treningi, przygotowywał dzieci do egzaminu i podtrzymywał w nich ducha walki. W 2010 roku na salę powróciła Monika Wolska, która jednocześnie otworzyła nową sekcję w Posadzie Górnej.

W momencie, gdy na zajęciach w Króliku Polskim zainteresowanie spadło, na sali w Posadzie Górnej pojawiało się coraz więcej młodych ludzi. W konsekwencji  w lutym 2011 sekcja z Królika Polskiego została połączona z sekcją z Posady Górnej. Umożliwiło to zorganizowanie zajęć dwa razy w tygodniu dla dwóch grup wiekowych w ZSP w Posadzie Górnej.

W grupie młodszej trenuje około trzydzieścioro pięcioro dzieci, które są nie tylko bardzo ambitne, ale także zdyscyplinowane. Bardzo szybko przyswajają materiał, a po ich zachowaniu widać, że zajęcia sztuk walki są dla nich dobrą zabawą, która być może dla części z nich zaowocuje mistrzostwem J.

Mniej liczna jest grupa starsza, jednak nie mniej ambitna. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta starają się uczestniczyć w każdych zajęciach. Widać jak wiele pracy i serca wkładają w każdy trening, dzięki czemu efekty są znakomite. Dla części z nich zajęcia są nowością, inni trenują od ponad dwóch lat, ale wszyscy równie mocno się starają. Oczywiście nie wszyscy z nich pokochają sztuki walki równie mocno, ale wierzę, że części z nich się to uda, czego sobie i im życzę.

 

Monika Wolska (1DAN)